تبلیغات
شهر طالخونچه - خبرنامه عیدفطرشهرالرمضان 1436

کم کم غروب ماه خدا دیده می شود         صد حیف از این بساط که بر چیده می شود

در این بهار رحمت و غفران  و مغفرت       خوشبخت آن کسی است که بخشیده می شود

نماز عید فطر امسال نیز با حضور پرشور و حماسی مردم همیشه در صحنه شهر طالخونچه و به امامت حجت الاسلام و المسلمین غلامی امام جمعه موقت شهر در مصلای طالخونچه برگزار گردید .

در ابتدا جناب آقای علیزاده نماینده محترم موسسه خیریه نبوت طالخونچه گزارش عملکردی در خصوص این موسسه ارائه کردند ؛ ایشان اعلام داشتند که در مدت زمانی که از تاسیس این موسسه می گذرد اهم کمک های این موسسه , در جهت کمک به محرومین و نیاز مندان شهر به شرح ذیل است :

1. تهیه و توزیع 6 مرحله سبد کالا بین نیازمندان

2. کمک هزینه درمان

3. کمک هزینه جهیزیه

4. کمک هزینه تحصیل

5. تهیه و توزیع 50 سبد لوازم التحریر با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر

6. تهیه و توزیع 60 سبد تغذیه برای دانش آموزان نیازمند

7. اعزام 4 نفر از ایتام شهر به سفر مشهد مقدس

8. جمع آوری ذکات سال 1393 و 1394

9. جمع آوری ذکات فطریه در سال 1393 و توزیع بین نیازمندان

وی در پایان به این نکته اشاره کرد که یکی از اقداماتی که این موسسه در حال شروع انجام آن است برگزاری کلاس های آموزشی و توانمند سازی در زمینه ی اشتغال با استفاده از نیروهای مجرب و کارآفرین و مشاوران با تجربه است.

در ادامه جناب آقای کریمیان عضو محترم شورای اسلامی شهر سخنانی در مورد اقدامات شهرداری و شورای اسلامی عرض کردند.

ایشان در گزارشی از شورای اسلامی دوره ی چهارم بیان داشتند که :

یکی از مهمترین اقدامات شورای شهر و شهرداری در جهت توسعه شهر , تهیه سند چشم انداز در افق 1404 است که کارهای عمرانی و فرهنگی که در سطح شهر در حال انجام است بر اساس این سند چشم انداز طراحی و اجرا می گردد .

وی افزود از ابتدای شروع به کار شورای اسلامی دوره چهارم 60 پروژه عمرانی و زیرساختی در زمینه عمرانی , فضای سبز , خدمات شهری , فرهنگی , حمل و نقل و ترافیک و ... انجام شده است و تمرکز شورای اسلامی و شهرداری شهر بر روی مسائل فرهنگی است که به دلیل تاکیدات مقام معظم رهبری بر این مهم , رویکرد شهرداری و شورای اسلامی یک رویکرد فرهنگی است.

از جمله طرح های فرهنگی می توان به مواری همچون ایجاد پیوست فرهنگی برای شهر , اجرای طرح شکوفه های نماز , نصب تصاویر شهدا در شهر , یادواره شهدا , تاسیس دفتر بینش مطهر و ... اشاره کرد.

ایشان بیان داشتند یکی از مهمترین مشکلات شهر کم بودن همکاری و مشارکت افراد با شهرداری و شورای اسلامی در جهت بهبود اوضاع شهر است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا غلامی امام جمعه موقت شهر نیز پس از اقامه نماز پر شور عید فطر در خطبه ی اول خود , پس از حمد و درود خداوند و ائمه معصومین و پس از سفارش مردم به تقوای الهی با بیان "حدیثی از پیامبر اکرم با محوریت : تقوا و ایمان به خداوند" مردم را به ایمان و توکل به خداوند دعوت نمودند.

ایشان در خطبه ی دوم خود نیز پس از سفارش مجدد به تقوای الهی به راهنمایی های رهبر معظم انقلاب و هشدارهای ایشان در مورد مذاکرات هسته ای اشاره کردند.


به قلم : شمس شریعتتاریخ : یکشنبه 28 تیر 1394 | 10:56 ق.ظ | نویسنده : شمس شریعت | نظرات
لطفابانظرات خودمارایاری کنید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • هم نفس