تبلیغات
شهر طالخونچه - خطبه های نماز جمعه : 94/5/16
« به نام یگانه لایق پرستش »

حضرت حجت الاسلام و المسلمین غلامی امام جمعه ی شهر طالخونچه در خطبه های این هفته ی نماز جمعه ی شهر، با اشاره ی به حدیثی گهربار از امام صادق(ع) مبنی بر عدم رسیدن شفاعت اهل بیت به سبک شمرنده ی نماز خاطر نشان نمودند که خداوند کریم در قرآن مجید سهل انگاران نماز را مورد نکوهش قرار داده است.سپس ایشان سبک شمردن نماز را وجه مشترک این دو سخن الهی معرفی کردند.

خطیب نماز جمعه ی شهر در ادامه ی خطبه ی اول به مواردی اشاره کردند که باعث سبک شمرده شدن نماز می شود.ایشان نماز در اول وقت خود به جا نیاوردن را از جمله ی مصادیق سبک شمردن نماز دانسته و اهتمام به نماز اول وقت را از جمله ی راه های اساسی برای ترک وسوسه های شیطان و دوری از سبک شمردن نماز معرفی کردند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامی بدون توجه نماز خواندن را از اسباب دیگر سبک شمردن نماز معرفی کرده و با ذکر مثالی زیبا در این زمینه و با اشاره به فرمایشی از پیامبر در خصوص حضور قلب،دستور العمل هایی معنوی برای حل این مشکل بیان کردند که دوری از حسد وکینه و افزایش مهربانی ها از جمله ی این دستور العمل ها بودند.

نماینده ی محترم ولی فقیه،توجه به عظمت الهی را از جمله راهکارهایی معرفی کردند که باعث جلوگیری از سبک شمرده شدن نماز می شود وبا ذکر داستانی از زندگانی امام سجاد(ع)همگان را به تفکر در عظمت الهی دعوت نمودند.

امام جمعه ی شهر طالخونچه درخطبه ی دوم نماز،با اشاره ی به ورود کاروان شهدای غواص و خط شکن به شهرستان مبارکه همگان را به حضور در مراسم استقبال از این شهدای عزیز در شهر مبارکه دعوت کردند و این شهدا به ویژه شهید غلامرضا مظاهری را که از شهدای شهر طالخونچه می باشند افتخاری برای کشور وشهر معرفی نمودند.

ایشان در ادامه به دیدار اخیرشان با استاندار محترم استان اصفهان اشاره نمودند و ضمن تشکر از زحمات دلسوزانه ی ایشان، تاسیس بخشداری را از خواسته های مهم مردم شهر طالخونچه دانسته که ایشان از استاندار محترم درخواست نموده اند و همکاری وهمدلی مدیران استان و شهرستان را برای عملی کردن این درخواست خواستار شدند.

حجت الاسلام و المسلمین غلامی،با اشاره به جنایت های اخیر دشمنان در دنیای اسلام،دعا برای فرج حضرت صاحب الزمان(عج) را از همگان درخواست کردند وامر مبارک فرج را عامل ریشه کن کردن ظلم و بی عدالتی و خونریزی دانستند.

خطیب جمعه ی طالخونچه در پایان خطبه ی دوم با ذکر مصیبتی از حضرت امام صادق(ع)،توسل و ارتباط با انوار مقدس الهی به ویژه امام صادق(ع) را برای حل مشکلات زندگی گره گشا دانستند.

ومن الله توفیق ...

به قلم : شمس شریعتتاریخ : دوشنبه 19 مرداد 1394 | 09:16 ق.ظ | نویسنده : شمس شریعت | نظرات
لطفابانظرات خودمارایاری کنید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • هم نفس